Pārlekt uz galveno saturu

Valsts aizsardzības dienests

Valsts aizsardzības militārajam dienestam brīvprātīgi var pieteikties pilsoņi — vīrieši un sievietes — no 18 gadu vecuma līdz 27 gadu vecumam.

Valsts aizsardzības dienestam ir pakļauti pēc 2004. gada 1. janvāra dzimušie Latvijas pilsoņi — vīrieši — , viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas. Ja pilsonis šajā brīdī vēl turpina iegūt vidējo izglītību, viņš ir pakļauts iesaukšanai viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas. Ja pilsonis līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai izglītības iestādi nav absolvējis, viņš ir pakļauts iesaukšanai viena gada laikā no 24 gadu vecuma sasniegšanas. Pilsoni iesauc arī, ja ir zudis attiecībā uz viņu lēmumā par valsts aizsardzības dienesta atlikšanu noteiktais pamats šā dienesta atlikšanai.

Pilsonis, kurš iegūst ārsta, ārsta palīga vai māsas profesiju, studējot ārstniecības programmā, var izvēlēties valsts aizsardzības militārā dienesta izpildes veidu. Ņemot vērā studējošo profesionālās zināšanas un prasmes, studējošie dienesta laikā var tikt iecelti ar ārstniecību saistītos amatos.

Pilsonim, kurš savu domu, apziņas vai reliģiskās pārliecības dēļ nevar pildīt valsts aizsardzības militāro dienestu, to var aizstāt ar valsts aizsardzības civilo dienestu.

Kļūsti par valsts aizsardzības dienesta karavīru!

Valsts aizsardzības dienests nodrošinās Latvijas pilsoņu sagatavošanu valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai, kā arī stiprinās valsts un sabiedrības noturību un reaģēšanas spējas kā daļu no visaptverošas valsts aizsardzības.

Līdz 2023. gada 15. jūlijam var pieteikties iesaukumam, kuru iesaucamie uzsāks 2024. gada janvārī, valsts aizsardzības militāro dienestu pildot 11 mēnešus Nacionālo bruņoto spēku vienībā vai piecus gadus Zemessardzē, vai arī piecu gadu laikā apgūstot augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka programmu. 

Ja 2024. gada janvāra iesaukumu nebūs iespējams nokomplektēt ar personām, kas dienestam pietiekušās brīvprātīgi, personas dienestam tiks atlasītas, izmantojot atlasi pēc nejaušības principa. Šādu atlasi rīkos, lai nokomplektētu vajadzīgo skaitu iesaucamo 11 mēnešu dienestam Nacionālo bruņoto spēku vienībā.

Ņem vērā, ka tad, ja Tev piemērotākais šķiet piecu gadu dienests Zemessardzē vai augstskolu un koledžu studentiem paredzētās rezerves virsnieka programmas apguve, ko iespējams savienot ar darbu vai mācībām, Tev šiem dienesta veidiem jāpiesakās brīvprātīgi!
 

Pieteikties

Valsts aizsardzības dienests karavīri

Tavi ieguvumi

  • apgūsi militārās prasmes un iemaņas, lai spētu aizsargāt Latviju
  • gūsi ieskatu dažādās militārās specialitātēs, ieroču sistēmās un tehnoloģijās
  • attīstīsi fiziskās spējas, izturību, pašdisciplīnu un mērķtiecību 
  • apgūsi prasmi rīkoties un palīdzēt citiem iespējamās krīzes situācijās
  • apgūsi līderības iemaņas un darbu komandā
  • izveidosi jaunu kontaktus, kas vēlāk noderēs civilajā dzīvē

 

Uzzini, kādi ir ieguvumi

Prasības

Pilsonība: Latvijas pilsonība

Vecums: 18 - 27 gadi

Veselība: veselības stāvokļa atbilstību dienestam izvērtēs medicīniskā komisija

 

 

Uzzini, kādas ir prasības

Valsts aizsardzības dienests prasības

Iespējas

Valsts aizsardzības dienestu var pildīt vienā no šādiem veidiem:

- valsts aizsardzības militārais dienests:

  • 11 mēnešus Nacionālo bruņoto spēku vienībā,
  • piecus gadus Zemessardzē,
  • piecu gadu laikā apgūstot augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka programmu;

- valsts aizsardzības civilais (alternatīvais) dienests:

  • 11 mēnešus Aizsardzības ministrijas padotībā esošajās iestādēs.

Uzzini, kādas ir iespējas

Valsts aizsardzības dienests karavīrs
Valsts aizsardzības dienests

 

 

Brīvprātīgi piesakies valsts aizsardzības dienestam!

 

Pieteikties

 

 

Sazinies

Sazinies, mēs Tev palīdzēsim kļūt par valsts aizsardzības dienesta karavīru!