Pārlekt uz galveno saturu

Atbilstības noteikšana valsts aizsardzības dienestam

1. solis - pieteikuma anketas iesniegšana

Piesakoties valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi, elektroniski ir jāaizpilda pieteikuma anketa.

Lūdzam anketu aizpildīt rūpīgi, norādot par sevi patiesu un precīzu informāciju. Tāpat arī lūdzam pievērst uzmanību pieteikuma anketā iekļautajai uzziņai par to, kādus pilsoņus valsts aizsardzības dienestā nevar uzņemt.

Ja, aizpildot anketu, rodas jautājumi, zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 1827 vai raksti uz e-pastu vad@klustikaravirs.lv.  

Ņem vērā, ka, parakstot pieteikšanās anketu, esi ieguvis iesaucamā statusu un par neierašanos uz Tev noteiktajām pārbaudēm pavēstē norādītajā vietā un laikā bez attaisnojoša iemesla vari tikt saukts pie administratīvās atbildības.       

Pieteikties

2. solis  - atbilstības pārbaude

Pēc anketas saņemšanas atlases speciālisti to izskatīs, kā arī pārbaudīs sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiks konstatēti citi šķēršļi dienestam, pilsoni norīkos veselības pārbaudei.

3. solis -  veselības pārbaude 

Veselības stāvokļa medicīnisko pārbaudi veiks Nacionālo bruņoto spēku Medicīnas nodrošinājuma centrā. Tev tiks sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Ņem vērā, ka būs nepieciešama izziņa no ģimenes ārsta! Ja esi aizmirsis, kurā ģimenes ārsta praksē esi reģistrēts, to vari noskaidrot, autorizējoties E-veselības tīmekļvietnē vai klātienē Nacionālajā veselības dienestā, uzrādot pasi vai personas apliecību. 

4. solis - dienesta uzsākšana 

Pēc veselības stāvokļa medicīniskās pārbaudes, tiks pieņemts vien no šādiem lēmumiem:

1) iesaukt valsts aizsardzības militārajā dienestā;
2) atlikt valsts aizsardzības dienestu; 
3) neiesaukt valsts aizsardzība dienestā un noņemt no valsts aizsardzības dienesta uzskaites.

Pieņemto lēmumu būs iespējams pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā , iesniedzot iesniegumu valsts aizsardzības dienesta iesaukšanas kontroles komisijai. Kontroles komisijas lēmumu savukārt var pārsūdzēt tiesā.

Ja tiks pieņemts lēmums par iesaukšanu dienestā, saņemsi lēmumu par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā.