Pārlekt uz galveno saturu

Iespējas rezervistu militārajā pamatapmācībā

Pamatapmācība

Rezervistu militārās pamatapmācības kursa apraksts

Rezervista militāro pamatzināšanu un iemaņu pamatu kursā rezervists iegūst militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, šaušanas apmācība, normatīvie akti, lauka administrācija, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās, sakaru apmācība un medicīna.

Kolektīvās apmācības līmenī rezervists apgūst lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī.

Rezervists apgūst arī pamatus vienā no specialitātēm, piemēram, radiostaciju “Harris” sakarnieks, granātšāvēju “AT-4” un “Carl Gustaf” operators, ložmetēju “KSP 58B” un “Browning” ložmetējnieks, tā palīgs, kā arī specialitātē, kas saistīta ar paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanu (individuālā līmenī).

Apmācība norit klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Turpmākā dienesta gaita

Sekmīgi apgūstot militārās pamatapmācības kursu, rezervists dod karavīra zvērestu, saņem rezerves karavīra apliecību un mobilizācijas norīkojumu un tiek ieskaitīts bruņoto spēku rezervē rezerves karavīra statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīra pienākumus
1) ierasties uz militārajām mācībām pavēstē noteiktajā vietā un laikā;
2) ierasties uz medicīnisko pārbaudi noteiktajā vietā un laikā;
3) saglabāt un pilnveidot nepieciešamās kaujas zinības, iemaņas un sagatavotību;
4) mobilizācijas gadījumā izpildīt Nacionālo bruņoto spēku rezerves uzskaites struktūrvienības izsniegtajā pavēstē noteikto.

Pēc kursa pabeigšanas jaunais rezerves karavīrs var arī kļūt par karavīru profesionālajā dienestā vai stāties Zemessardzē